Subota, 14 Travanj 2018 22:14

Jug pobjednik Regionalne lige!

Vaterpolisti juga pobjednici su Regionalne lige. Dubrovčani su u finalu, na bazenu u Gružu, uvjerljivo pobijedili zagrebačku Mladost rezultatom 15:8. Najboljim igračem Final four turnira proglašen je Loren Fatović.

Jugaši su u utakmicu ušli odlučno, prvu četvrtinu dobili rezultatom 4:1, a kasnije samo povećavali prednost. Tako su nakon druge dionice igre vodili 8:3. U trećoj četvrtini obje ekipe postigle su po tri zgoditka, a na kraju Jug je ponovo stisnuo te u zadnjoj četvrtini Zagrepčanima zabio četiri pogotka, a primio dva.

Najbolji u redovima Juga bili su Fatović i Renzuto sa četiri zabijena pogotka. Dva puta je poentirao Joković, a po jedanput Lončar, Ivanković, Pavličević i Stahor.

Inače, Jug je ovu sezonu Regionalne lige završio bez poraza. Govori to o kvaliteti Juga, ali svakako i o trenutnoj snazi Jugovih rivala. Ovo je 61. trofej Juga u njegovoj povijesti.