Gradonačelnik Mato Franković povukao je s dnevnoga reda Gradskog vijeća prijedlog odluke o izmjenama i dopunama Odluke o donošenju Prostornog plana uređenja Grada Dubrovnika i GUP-a te prijedlog odluke o stavljanju izvan snage DPU-a Belvedere.
Istaknuo je kako podržava izmjene GUP-a, ali i naglasio kako će točke vezane za Belvedere staviti na iduću sjednicu Gradskog vijeća, odnosno, nakon što od Državnog odvjetništva dobije očitovanja oko knjiženja zemljišta na tom području.
- Izmjene GUP-a izuzetno podržavam i smatram dobrima, posebno bi istaknuo kako je projekt Belvederea prvi za koji je UNESCO da zeleno svjetlo. Radi se o nečemu što je po mom mišljenju dobro za Grad Dubrovnik. Konzultirao sam se s DORH-om da vidim možemo li ići u izmjene GUP-a i preporuka je da odgodimo ovo za iduću sjednicu kako bi oni još jednom prošli tu priču oko knjiženja. Prethodna povijesna knjiženja nisu odrađena kako treba i to sad treba raščistiti. Povlačim točku i najavljujem da ću je staviti već na idućoj sjednici vijeća. - rekao je gradonačelnik i osvrnuo se na prosvjede koji su najavljeni zbog usvajanja izmjena PP-a i GUP-a zbog Belvederea.
- Postoje najave da će se događati prosvjedi. Razumijem ljude koji će prosvjedovati. Moje mišljenje je kako je to dobar projekt za Grad Dubrovnik.- rekao je gradonačelnik Mato Franković.
N.Metković