Prigodom kontrole prometa na području PU dubrovačko – neretvanske protekli tjedan najveća koncentracija alkohola od 2,73 g/kg izmjerena je u večernjim satima jučer, 45 - godišnjaku koji je neregistriranim osobnim vozilom dubrovačkih registarskih oznaka upravljao Ulicom fra Luke Vladimirovića u Pločama.
Vozač je zadržan u prostorijama policije do otriježnjenja i protiv njega je podnesena prekršajna prijava uz kaznu na novčani iznos od 12 tisuća kuna te mu je određena šestomjesečna zabrana upravljanja vozilima B kategorije.
Najveća novčana kazna u iznosu od 15 tisuća kuna izrečena je 80 - godišnjaku koji je 22. srpnja, oko 18 sati, u Veloj Luci izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom nakon čega je napustio mjesto nesreće bez da je svoje podatke ustupio oštećenima što je po zakonu bio dužan učiniti.
dpp