Srijeda, 08 Veljača 2017 20:25

Blamaža u Gružu: Jug neriješeno protiv njemačkog autsajdera

Jug je u petom kolu Lige prvaka kući osvojio bod protiv Hannovera, Ostalo je 15:15. Dubrovčani su čak imali napad za pobjedu, no moraju biti zadovoljni neriješenim rezultatom budući da su u posljednju četvrtinu ušli sa čak četiri pogotka zaostatka.

Jug je poveo, Nijemci su tada uzvratili s dva pogotka, no Jug je prvu četvrtinu ipak dobio 4:3. Na poluvremenu, bilo je 6:7 za Hannover, a jugaši u trećoj četvrtini nisu niti jednom poentirali tako da se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 6:10. Tek tada Jug je "stisnuo", zabio čak devet pogodaka, ali bilo je to dovoljno tek za remi budući da je primio pet zgoditaka u ovom periodu igre.

Očito je kako su jugaši previše mekano ušli u utakmicu, odnosno očito podcijenili protivnika. U svakom slučaju, nakon -4 u posljednjoj četvrtini i bod mora biti dobar, ali za nadati se kako izgubljena dva boda u konačnom poretku Dubrovčane neće previše koštati. Treba istaknuti kako je u redovima Juga Perrone zabio pet golova, a vratar Juga Marko Bijač u posljednjoj četvrtini se ozlijedio te je branio Toni Popadić Batina.

Jug je sada u skupini A na učinku od dvije pobjede uz jedan poraz i dva remija.