Nedjelja, 20 Studeni 2022 22:24

FOTO / Jug je osvojio Superkup Hrvatske, prvi u povijesti

FOTO / Jug je osvojio Superkup Hrvatske, prvi u povijesti Foto: Jure MIšković / CROPIX

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja osvojili su prvi hrvatski Superkup. U dvoboju za ovaj naslov, novi u hrvtaskom vaterpolu, koji se igrao u Zadru, jugaši su od Splićana bili bolji s 14:11 (3:5, 5:2, 3:2, 3:2)

Jadran je bolje počeo utakmicu, imao je vodstvo 4:2, a na kraju prve četvrtine 5:3, uz to da su Splićani imali i prigodu otići na tri gola razlike i to s igračem više kod rezultata 4:2.

Dubrovački sastav prednost splitskog sustigao je u drugoj četvrtini (6:6), a jugaši su prvi put poveli golom Lazića za 8:7 što je bio i rezultat polovice utakmice.

U trećoj četvrtini Joković je odveo Jug prvi put na dva gola razlika koja su i zadržali na koncu ovog dijela i to golom Kakarisa pet sekundi prije sirene za 11:9.

Imali su Dubrovčani kasnije i tri gola razlike 12:9, ali Jadran se nije dao i pet minuta prije kraja utakmice bilo je 12:11. Kakaris je pogodio za 13:11 Juga, a dvije minute prije kraja na asistenciju Jokovića priču je zaključio Kržić golom za 14:11.