Ponedjeljak, 28 Siječanj 2019 13:35

Zimsko plivačko regionalno prvenstvo za kadete i mlađe kadete u Gružu

Zimsko plivačko regionalno prvenstvo za kadete i mlađe kadete u Gružu Foto: PK Jug

U Dubrovniku se tijekom vikenda održalo Zimsko regionalno prvenstvo regije 1 za kadete i mlađe kadete na kojem je nastupilo 300 - tinjak natjecatelja iz 11 dalmatinskih klubova. Plivački klub Jug na domaćem je plivalištu predstavljalo 47 članova. Jugaši su osvojili ukupno čak 39 medalja, od kojih 15 zlatnih, 15 srebrenih i devet brončanih. Prvaci Regije 1 postali su: muške kadetske štafete, muške mlađe kadetske štafete, te ženske mlađe kadetske štefete, a u pojedinačnoj kategoriji mlađi kadeti Maro Šušić Marko Vuletić i Marin Zeko te mlađa kadetkinja Mara Moretti. Medalje su u kadetskom uzrastu osvajali Juraj Barčot i Vlaho Nenadić, a u mlađe kadetskom uzrastu Marko Vuletić, Marin Zeko i Maroje Lukić.

U kadetskoj konkurenciji najuspješniji predstavnici u pojedinačnoj konkurenciji bili su Juraj Barčot, te godinu dana mlađi Vlaho Nenadić.

Pojedinačne medalje osvojili su u sljedećim disciplinama:
Juraj Barčot:
100 prsno- srebro
400 mješovito- srebro
200 prsno- bronca
200 mješovito, 100 slobodno, 200 slobodno- 4.mjesto
                  
Vlaho Nenadić:
100 leđno- srebro
200 leđno - srebro
400slobodno - bronca
800 slobodno - bronca
200 slobodno - bronca
100 slobodno- 5. mjesto

Plasmane među 8 najboljih u kadetskoj kategoriji ostvarili su i:

Roko Zvone:
400 slobodno, 100 delfin – 4. mjesto
200 mješovito, 200 delfin, 800 slobodno – 5. mjesto
200 slobodno- 7.mjesto
                  
Marta Lukšić:
200 delfin - 7. mjesto
200 prsno - 8. mjesto

Zita Tolj:
800slobodno - 7. mjesto

Toni Šarić:
800 slobodno - 8. mjesto

Ivan Zeko:
400 mješovito - 8. mjesto
Titulom prvaka i viceprvaka regije okitila se muška kadetska štafeta:

Muške kadetske štafete:
4x100 mješovito - zlato (Vlaho Nenadić, Juraj Barčot, Roko Zvone, MarkoTevšić)
4x100 slobodno - srebro (isti sastav)

U kadetskoj konkurenciji još su nastupili: Andrija Cetinić, Borna Jelčić, Matej Marković, Nikola Pasković, Petra Rudinović, Lukša Tešanović.

U mlađe kadetskom uzrastu najuspješnija predstavnica bila je Mara Moretti koja je osvojila čak 4 zlatne i 2 srebrene medalje, te Maro Šušić koji je osvojio 3 zlata, dva srebra i broncu.
Evo i svih plasmana osvajača medalja:

Mara Moretti:
100 prsno - srebro
200 mješovito - zlato
100 slobodno - zlato
200 prsno - srebro
50 slobodno - zlato
100 delfin - zlato

Maro Šušić:
400 slobodno - srebro
200 leđno - zlato
100 slobodno - bronca
50 leđno - zlato
100 leđno - zlato
400 mješovito - srebro

Marko Vuletić:
100 prsno - bronca
200 mješovito - zlato
200 slobodno- srebro
50 prsno - srebro

Marin Zeko:
200 leđno - srebro
200 prsno - bronca
100 mješovito - zlato
400 mješovito - zlato

Maroje Lukić:
50 delfin - bronca
100 mješovito - srebro
50 slobodno - bronca

Titulom prvaka Regije okitile su se ženske i muške mlađe kadetske štafete.

Ženske mlađe kadetske štafete:
4x50 slobodno - zlato(Lara Šurković, Paula Damić, Mara Moretti, Žana Šmit)
4x100 slobodno -zlato (isti sastav)
4x50 mješovito -srebro (isti sastav)

Muške mlađe kadetske štafete:
4x50 slobodno - zlato  (Maro Šušić, Marin Zeko, Marko Lukić, Marko Vuletić)
4x100 slobodno - zlato(isti sastav)
4x50 mješovito - srebro(isti sastav)

U mlađe kadetskoj konkurenciji još su nastupili:
Nika Ogresta Vilić, Maris Maleš, Katarina Meštović, Antea Vojnić, Maja Perak, Karmen Tapalović, Pero Milutinović, Damjan Di leo, Tomislav Bolfek, Đivo Brčić, Đivo Baletin, Lovro Brač, Bruno Tošović, Lovro Stanković, Matija Luetić, Ivan Radonić, Ivan Kristović, Marko Obradović, Luka Gvozden, Leon Kekez, Luka Gverović, Frano Pavlić, Ivan Franić, Vito Piantanida, Bartol Šiljeg.

Jugaše su na ovom natjecanju vodili: Matiana Staničić- trenerica kadeta, Ivan Bilić- trener mlađih kadeta, i Gordana Ratković- trenerica mlađih kadeta.

DPP

banner70dlji250 1

fabrio banner 250 2019

aerodrom250

konavle 250

zupa 250

zupanija 250

oglasavanje 250x349 2019