Subota, 09 Ožujak 2019 19:08

Gimnazija Dubrovnik i OŠ Lapad najbolje na Gradskom natjecanju Crvenog križa

Gimnazija Dubrovnik i OŠ Lapad najbolje na Gradskom natjecanju Crvenog križa Foto: Crveni križ Dubrovnik

Učenici Osnovne škole Lapad   i Gimnazije Dubrovnik pobjednici su Gradskog natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa u Dubrovniku koje je održano danas u Sportskoj dvorani u Gospinom polju.

Natjecatelje su pozdravili predsjednik Dubrovačkog Crvenog križa dr. Vicko Mihaljević i ravnatelj Živko Šimunović, te zamjenik pročelnika Upravnog odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo Miho Katičić, a natjecanje je održano u dvije kategorije: pomladak i mladež. Na natjecanju je sudjelovalo šesnaest ekipa iz osnovnih škola i šest ekipa iz srednjih škola.

Sudjelovale su osnovne škole: OŠ Antuna Masle – Orašac, mentor: Dejan Zerdum; OŠ Cavtat, mentorica: Marija Šeput; OŠ Gruda, mentorica: Ana Veselić; OŠ Ivana Gundulića, mentor: Toni Đerek; OŠ Janjina, mentor: Gordan Bubičić; OŠ Kuna, mentorica: Irena Lukač; OŠ Lapad, mentorica: Nancy Obradović; OŠ Marina Držića, mentor: Nikola Mušan; OŠ Marina Getaldića, mentorica: Bojana Hrstić; OŠ Mljet, mentorica: Sanja Lazo; OŠ Mokošica, mentorica: Dragana Grujović; OŠ Primorje, mentorica: Katica Matin; OŠ Slano, mentorica: Anita Begušić; OŠ Ston, mentorica: Ana Milun Mrčavić; OŠ Trpanj, mentorice: Anđela Miljak i Irena Užar i OŠ Župa dubrovačka, mentorica: Jelena Šutić Alga.

Sudjelovale su srednje škole: Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića, mentorica: Bojana Hrstić; Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik, mentor: Antun Tomičić;  Gimnazija Dubrovnik, mentorica: Maja Sambrailo Ivanković; Privatna gimnazija Dubrovnik, mentor: Josip Mikluš; Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, mentor: Ivan Uđenija i Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik mentorica: Marina Kljunak Čuikin.
Iz GDCK Dubrovnik zahvaljuju volonterima, manekenima iz OŠ Mokošica i članovima Kluba mladih GDCK Dubrovnik koji su svojim doprinosom pridonijeli uspješnosti provedbe natjecanja kao i sucima, liječnicima i medicinskim sestrama, volonterima koji su uspješno ocjenjivali pozicije iz prve pomoći te članovima povjerenstva za utvrđivanje i zbrajanje rezultata.

Pobjedničke ekipe iz Osnovne škole  Lapad i iz Gimnazije Dubrovnik nastupit će na 23. Međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa koje će se održati u Makarskoj 6. travnja.

U nastavku je poredak ekipa.
U kategoriji podmladak – osnovne škole:
1.     Lapad
2.     Mokošica
3.     Cavtat
.... Primorje, Mljet, Marin Držić, Gruda, Župa dubrovačka, Ivan, Gundulić, Kuna, Marin Getaldić, Ston, Antun Masle, Slano, Janjina, Trpanj.

U kategoriji mladi - srednje škole:
1.      Gimnazija Dubrovnik
2.      Biskupijska klasična Gimnazija Ruđera Boškovića
3.      Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik
.... Umjetnička škola Luka Sorkočević, Privatna gimnazija i Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik

DPP

banner70dlji250 1

fabrio banner 250 2019

aerodrom250

konavle 250

zupa 250

zupanija 250

oglasavanje 250x349 2019