lausnekretninebanner

Utorak, 10 Studeni 2020 12:47

Jugaši uspješni na mitinzima u Zagrebu i Splitu

Međunarodni plivački miting Mladost 2020. održan je protekli vikend, a pravo nastupa imale su kategorije seniora, juniora i ml.juniora. Ukupno je nastupilo 470 natjecatelja. Na natjecanju je nastupilo 11 predstavnika PK JUG: Michel Brassard, Mario Šurković, Đivo Damić, Marko Baletin, Juraj Barčot, Vlaho Nenadić, Marko Tevšić, Roko Zvone, Rafaela Škrabo, Antonia Šurković, Tonka Bušković.

Nastupili su pod vodstvom trenera Frane Ćirka, te osvojili ukupno pet medalja od kojih dva zlata, dva srebra i jednu broncu.

Najuspješniji su bili Mario Šurković i Vlaho Nenadić. Mario je osvojio juniorsko zlato na 100 slobodno, srebro na 100 mješovito i broncu na 200 leđno. Vlaho je osvojio ml.juniorsko zlazo na 200 leđno, te srebro na 100 leđno.
Nastupe u A finalima (seniori) imali su Mario Šurković, Michel Brassard i Đivo Damić.

Nastupe u B finalima (juniori) zabilježili su Marko Baletin i Antonia Šurković.

U C finalima (ml.juniori) nastupili su Vlaho Nenadić, Roko Zvone i Juraj Barčot.

U Splitu je održan plivački miting za mlađe dobne kategorije Zlatni dupin. Ukupno se natjecalo 150 plivača iz 9 klubova.

PK JUG predstavljali su: Josip Luetić, Ivan Perović. Mia Perak, Lea Perak, Luka Kalanj, Ante Kalanj, Roko Plećaš, Greta Validžić, Iva Glavinić, Matea Miloslavić, Lukša Pavić

Medalje su osvojili:
Lea Perak - zlato (50m slobodno) i srebro (50m leptir)
Lukša Pavić - srebro (50m prsno) i bronca (50m slobodno), te pehar za ukupni poredak - 3. mjesto.