Direktor Libertasa Franko Mekišić i povjerenik SSKH u Libertasu Pero Matuško danas će potpisati dodatak Kolektivnom ugovoru. Izmjenama koje su Sindikat i Uprava već dogovorili, neslužbeno doznaje Dubrovnikpress.hr, uredit će se dodatak na osnovnu plaću za dvokratni i smjenski rad.
Dodatak za dvokratni i rad u smjeni iznosit će 10 posto. Svaki će radnik za svaki dan koji je radio dobiti i naknadu za troškove prehrane u iznosu od 20 kuna po danu kada radi.
Osim za vozače, izmjene Kolektivnog ugovora u Libertasu odnose se na šaltersko osoblje te radnike u tajničkoj službi koji rade u smjenama.
Potpisivanju dodatka Kolektivnog ugovora u Libertasu nazočit će gradonačelnik Mato Franković i predsjednik Nadzornog odbora Libertasa Marko Potrebica.
nm