Još 2009. Grad Dubrovnik prodao je državno zemljište na Srđu Razvoj golfu. Nakon što je ta tvrtka pokrenula sudski spor jer im je Grad tuđe, zapravo državno zemljište prodao kao svoje, Trgovački sud u Dubrovniku krajem siječnja nepravomoćno je presudio u korist Razvoj golfa kojemu bi Grad trebao vratiti 365 tisuća eura za zemljište te podmiriti oko 41 tisuću eura sudskih troškova.
Gradonačelnik Mato Franković istaknuo je kako će Grad na nepravomoćnu presudu uložiti žalbu.
- Dobili smo presudu i na nju ćemo uložiti žalbu. Smatramo da je Grad Dubrovnik u trenutku kad se to zemljište prodavalo bio u pravu i ustrajat ćemo u žalbi. - rekao je Franković.
I dok Franković najavljuje žalbu, gradski vijećnik SJG Đuro Capor podsjeća kako je sporno zemljište grijeh bivših gradskih struktura.
- Radi se o dvije parcele zemlje koje je u svibnju 2009. Dubravka Šuica, kad je izgubila izbore od Andra Vlahušića, prodala Razvoj golfu. Te čestice nisu bile vlasništvo Grada Dubrovnika nego su trebale pripasti državi. Šuica ih je prodala po cijeni od po 55 kuna po metru kvadratnom, a za to vrijeme je država svoje hektare na Srđu prodavala za 300 kuna po metru kvadratnom. - kazao je Capor.
- Pitanje je također je li Dubravka Šuica, koja ima plaću 30 tisuća mjesečno, spremna platit tu štetu iz plaće koju dobiva kao potpredsjednica Europske komisije. - rekao je Capor.