Gradonačelnik Franković obišao TUP: Vrijednost koju Grad dobiva višestruko je veća od kredita

2 min čitanja
Gradonačelnik Franković obišao TUP: Vrijednost koju Grad dobiva višestruko je veća od kredita

Gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković sa suradnicama, direktoricom društva UTD Ragusa Marijom Šimunović, pročelnicom Upravnog odjela za izgradnju i upravljanje projektima Paulom Pikunić Vugdelijom i pročelnicom Upravnog odjela za kulturu i baštinu Julijanom Antić Brautović obišao je danas sve prostore u vlasništvu društva TUP d.d. Uz upravnu zgradu i proizvodne hale u Gružu u obuhvatu od 9.000 kvadratnih metara, obišli su i nekretninu na području Solituda te skladišne prostore u Komolcu koji se protežu na čak 14.000 kvadratnih metara.

Po realizaciji otkupa dionica Tvornice ugljenografitnih i elektrokontaktnih proizvoda TUP d.d. Grad će gospodariti iznimno vrijednim prostorom u kojem će se u skoroj budućnosti razviti cijeli niz dodatnih javnih sadržaja, istaknuto je ovom prigodom.

- Prostor je uistinu impresivan i u njemu mogu realizirati brojni društveni, komercijalni, skladišni i drugi sadržaji. Upravo iz svih navedenih razloga potpuno je opravdana kupnja TUP-a kao jednog od područja s velikim potencijalom, stoga je potpuno neshvatljiva izjava pojedinih oporbenih političara koji smatraju da bi se zbog činjenice što će se UTD Ragusa kreditno zadužiti trebalo odustati od navedenog. Vrijednost nekretnina koju bi Grad putem društva dobio je višestruko veća od iznosa kredita kojeg će UTD Ragusa podići za kupnju TUP-a. - rekao je gradonačelnik Franković prilikom obilaska prostora.

Podsjetimo, ugovor o postupcima i načinu otkupa dionica Tvornice ugljenografitnih i elektrokontaktnih proizvoda TUP d.d. i poslovnih udjela Elektrocarbon ESOP d.o.o. potpisan je 24. siječnja, a detaljna analiza koja je prethodila pokretanju kupoprodajnog postupka pokazala je financijsku opravdanost kupovine dioničkog društva te će iz najmova društava UTD Ragusa i TUP d.d. financirati kredit za otkup. Rok u kojem UTD Ragusa mora ispuniti svoju obvezu kupnje dionica je 31. ožujka 2022.

Uz preuzimanje većinskog vlasništva nad Lukom Dubrovnik, stjecanje vlasništva nad ovim društvom na značajnoj lokaciji ima stratešku ulogu u budućem razvoju Grada Dubrovnika, ponajprije u kontekstu planiranog intermodalnog urbanog centra Grada Dubrovnika na prostoru od Batahovine do Robne kuće Minčeta koji će obuhvatiti i novi cruise terminal za goste na kružnim putovanjima.

dpp

Podijeli:
Obilazak_TUP-a_2
Obilazak_TUP-a_3
Obilazak_TUP-a_4
Obilazak_TUP-a_5
Obilazak_TUP-a_6
Obilazak_TUP-a_7
Obilazak_TUP-a_8
Obilazak_TUP-a_9
Obilazak_TUP-a_10
Obilazak_TUP-a_11
Obilazak_TUP-a_12
Obilazak_TUP-a_13
Obilazak_TUP-a_14
Obilazak_TUP-a_15
Obilazak_TUP-a_16
Obilazak_TUP-a_17
Obilazak_TUP-a_18
Obilazak_TUP-a_24_2_22