U Dubrovniku je i danas zabilježen još jedan novi slučaj zaraze korona virusom i kao i u prijašnjem slučaju riječ je o osobi koja se u Dubrovnik vratila iz Zagreba.
„Riječ je o mlađoj osobi iz Dubrovnika, a koja se zarazila u Zagrebu. U pitanju je mlađa ženska osoba dobrog općeg stanja s blagim simptomima, a njezini kontakti se obrađuju. Od ukupno 10 analiziranih uzoraka u subotu, preostalih sedam je negativnih, a dva su u obradi. Od početka pandemije na analizu je poslano 3405 uzoraka.” - šiše u priopćenju Stožera CZ DNŽ.
U Dubrovačko - neratvanskoj županiji u samoizolaciji se nalazi 30 osoba. Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 36 slučaja kršenja samoizolacije.
Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.
dm