Predsjednik GV-a Marko Potrebica: Dnevni red neće se nadopuniti ni golfom ni terminalom

2 min čitanja

Osim što neće biti maratonska, na sjednici Gradskog vijeća u četvrtak ne bi trebalo biti previše iznenađenja kad su u pitanju eventualne nadopune dnevnoga reda. Potvrdio je to za portal Dubrovnikpress.hr predsjednik Gradskog vijeća Marko Potrebica.

- Za sada nema naznaka da bi dnevni red sjednice Gradskog vijeća mogao biti nadopunjen, ali gradonačelnik ima pravo predložiti nadopune dnevnoga reda. Dakle, ukoliko i bude nadopuna, radit će se o dvije točke. Eventualno bi se dnevni red mogao nadopuniti točkom koja se odnosi na reviziju poslovanja Sanitata. - kazao je Potrebica.

I dok se nacionalni mediji posljednjih dana bave projektom golfa na Srđu, odnosno višemilijunskom arbitražom, koju najavljuje investitor, Potrebica ističe kako se dnevni red sjednice neće nadopunjavati točkom koja se odnosi na golf.

- Ni golf na Srđu, ni putnički terminal u Gružu kao projekti nisu u nadležnosti Grada Dubrovnika i nema razloga da se dnevni red nadopunjuje točkama koje bi se odnosile na ta dva projekta.- kazao je Potrebica.

Iako se dnevni red sjednice po svoj prilici neće nadopunjavati nekim značajnijim točkama, rasprava bi na Vijeću mogla biti žustra, ukoliko se HDZ-ovoj oporbi bude dalo potencirati je, posebice kad je u pitanju revizija poslovanja Sanitata, ali i rebalans proračuna, koji nije pravi rebalans, već se može okarakterizirati više kao interni rebalans, budući da se on odnosi na raspodjelu sredstava nužnih za rad gradskih upravnih odjela.

Podijeli: