Hrvatska predstavnica u novoj Europskoj komisiji Dubravka Šuica bit će zadužena za Mediteran te za demografiju, a pod sobom će imati novu Glavnu upravu koja će se formirati za područje Sredozemlja. Predsjednica Komisije Ursula von der Leyen u utorak je u Strasbourgu objavila sastav svoje nove ekipe povjerenika te uputila pisma svakome od njih u kojima opisuje njihova zaduženja.
„Željela bih povjeriti ulogu povjerenice za Sredozemlje. Također ćete biti odgovorni za demografiju.” - stoji u pismu Ursule von der Leyen Dubravki Šuici.
U pismu se navodi da će u Komisiji biti formirana nova Glavna uprava za Sredozemlje koja će podržavati Šuicu u njezinu radu, prenosi danas Južni, a cijeli članak možete pročitati OVDJE.
dpp