U crkvi sv. Mihajla blagoslovljen novi moćnik izrađen za moći sv. Antuna

1 min čitanja
U crkvi sv. Mihajla blagoslovljen novi moćnik izrađen za moći sv. Antuna

Biskup dubrovački Mate Uzinić na misi u crkvi sv. Mihajla blagoslovio je srebreni moćnik s motivima Padove i Dubrovnika, a koji je izrađen za moći sv. Antuna prvog stupnja (ex massa corporis, tj. od samog tijela").

Ove moći Župi je u trajno vlasništvo predao Egidije Canil, talijanski svećenik koji već desetljećima po cijelom svijetu prati "hodočasnički moćnik", koji je u Župu sv. Mihajla stigao u nedjelju, a povodom čega se u ovoj Župi održava višednevna duhovna obnova. Inače, srebrni moćnik rad je akademskog umjetnika prof. Hrvoja Ljubića iz Zagreba.

Misi biskupa Uzinića i blagoslovu moćnika nazočio je jako veliki broj vjernika tako da je crkva sv. Mihajla za sve njih bila premala. Stoga, veliki dio vjernika misu je slušao preko razglasa ispred crkve.

[youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=8Wt_B-P7Gv4"]

V.S.

Podijeli: