U OB Dubrovnik je deset fiksnih i šest mobilnih respiratora

2 min čitanja
U OB Dubrovnik je deset fiksnih i šest mobilnih respiratora

OB Dubrovnik je i organizacijski, prostorno, kadrovski i što se tiče zaliha potrošnog materijala te aparature u zadovoljavajućoj situaciji. Nadamo se da neće doći do najgoreg, ali i ako dođe svakako smo pripravni. - naglasio je danas ravnatelj OB Dubrovnik Marijo bekić te dodao kako u ovom trenutku u bolnici postoji deset fiksnih i šest pokretnih respiratora kao i dovoljno aparata za anesteziju koji se mogu primijeniti za respiratore.

- Jedan je naručen i prije situacije s pandemijom COVID - 19, dolazak se očekuje za dva tjedna. U suradnji s Gradom Dubrovnikom trebali bismo nabaviti još četiri, tako da u ovom trenutku zaista nema razloga za zabrinutost. - rekao je Bekić.

- Rutinski pregledi će se normalno odvijati, važno je da nemamo većeg okupljanja pacijenata na jednom mjestu, na primjer ispred čekaonice. Ostalo ide svojim tijekom. Hladni program će se uz manje preinake manje više normalno odvijati. - zaključio je ravnatelj Bekić.

Ravnatelj OB Dubrovnik Marijo Bekić istaknuo je kako je u bolnici u uvjetima izolacije putnica koja je jučer doputovala iz Londona.

- Uzorak je uzet i tijekom dana ćemo imati njen nalaz. Nema porasta broja ljudi u izolaciji, nemamo tendenciju da bi bilo gore u ovom trenutku.

dm

Podijeli: