Košarkašice dubrovačke Raguse peti put u nizu postale su hrvatske prvakinje nakon što su u finalnoj seriji pobijedile Trešnjevku 2009 s 3:0. U trećem susretu finala doigravanja Ragusa je u Gospinom polju pobijedila Trešnjevku 2009 sa 76:75 upisavši i treću pobjedu. Podsjetimo, u prvoj utakmici Ragusa je u Dubrovniku slavila rezultatom 68:61, a potom u drugom dvoboju u Zagrebu s 46:45.
Dramatično je bilo i u trećem susretu. Gošće su nakon prve četvrtine vodile 16:13, no Ragusa je u drugoj dionici okrenula rezultat stigavši do prednosti od devet razlike. Na odmor se ipak otišlo sa +5 (38:33).
Zagrebački sastav je u trećoj dionici smanjio zaostatak na svega dva koša (48:46), a potom u zadnjoj četvrtini stigao i do šest razlike (71:65) 90 sekundi prije kraja. Trešnjevka je 30 sekundi prije kraja i dalje imala velikih četiri razlike (75:71), no nije uspjela obraniti prednost.
Salome Keedi Boyomo je 24 sekunde prije kraja pogodila za 73:75. Francuskinja je imala i dodatno bacanje, promašila je, ali je Ragusa osvojila loptu. U idućem napadu Nevena Vučković je pogodila tricu za 76:75 22 sekunde prije kraja. Trešnjevka je imala posljednji napad za pobjedu, ali je Kiara Smith promašila.
Ragusu je do pobjede vukla sjajna Vučković sa 36 koševa i sedam skokova, Boyomo je dodala 14 koševa, a Lea Hajdin 13 koševa.
Na suprotnoj strani najefikasnije su bile Smith sa 19 koševa i sedam skokova, Lena Bilić sa 14 koševa i Viktorija Ćurić sa 12 koševa.
Košarkašicama Raguse ovo je peti naslov hrvatskih prvakinja, pri čemu peti u nizu. Rekorder je ŽKK Gospić s osam naslova.