TJEDAN U PROMETU

14 PROMETNIH NESREĆA U DUBROVAČKO – NERETVANSKOJ ŽUPANIJI, TROJE TEŠKO OZLIJEĐENIH, DEVETERO LAKŠE

1 min čitanja
  • Nadnaslov: TJEDAN U PROMETU
14 PROMETNIH NESREĆA U DUBROVAČKO – NERETVANSKOJ ŽUPANIJI, TROJE TEŠKO OZLIJEĐENIH, DEVETERO LAKŠE

U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko - neretvanske zabilježeno je ukupno 14 prometnih nesreća od kojih 12 s ozlijeđenim osobama u kojima su tri osobe teže, a devet ih je lakše ozlijeđeno. S materijalnom štetom zabilježene su dvije prometne nesreće.  

Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 784 represivne mjere od kojih izdvajamo mjere poduzete prema počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća, tzv. četiri ubojice u prometu, te su tako 324 osobe sankcionirane zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 46 mjera je poduzeto prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, a 23 osobe su prekršajno sankcionirane zbog vožnje u alkoholiziranom stanju. Zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje sankcionirano je 47 osoba.

Izdvajamo i šest osoba sankcioniranih zbog odbijanja testiranja na droge u proteklom tjednu i dvije osobe sankcionirane zbog upravljanja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje.

Od ostalih prekršaja izdvajamo 93 mjere poduzete zbog nepropisnog pretjecanja i 56 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja od kojih su četiri bila na mjestima namijenjenim za osobe s invaliditetom. 

Podijeli: