Foklorni ansambl Linđo održao je svoj prvi javni nastup na današnji datum prije 60 godina u tvrđavi Revelin, a danas je predstavljen program proslave velike obljetnice.
- Ponosni smo zbog kvalitete naše izvedbe pred poljskom publikom, a i Mazowsze je imao uzvratni posjet Dubrovniku s tri svoja nastupa uz velik interes publike. Koautori naše monografije u nastajanju, Ivica Kipre i Ivan Viđen, održali su tri predavanja, a posebno na temu strateške suradnje Linđa i Dubrovačkih ljetnih igara još od 1967. godine. Imali smo i koncert pod ravnanjem Siniše Leopolda. - rekao je ravnatelj FA Linđo Vlaho Kljunak.
Slavljenički koncert svih generacija održat će se 19. studenoga u sportskoj dvorani Gospinu polju, a svečana akademija 22. studenoga- Kljunak je kazao kako će proslava obljetnice završiti gostovanjem u HNK u Zagrebu u veljači.
Umjetnički direktor Andrija Ivančan rekao je da će u obljetničkom programu koncerta u Gospinom polju nastupiti sve generacije Linđa.
DPJ