Na plaži u Mlinima u Općini Župa dubrovačka došlo do kratkotrajnog onečišćenja mora fekalnim vodama, stoji u obavijesti Upravnog odjela za zaštitu okoliša i prirode Dubrovačko-neretvanske županije.
"Utvrđeno je da rezultati analize mora za kupanje na plaži Mlini u Općini Župa dubrovačka, uzorkovanog 14. rujna prelaze granične vrijednosti za mikrobiološki parametar Escherichia coli.
Sukladno Uredbi o kakvoći mora za kupanje, članci 23. i 24., uzorkovanje mora će se ponavljati do prestanka onečišćenja. O onečišćenju je obavještena Inspekcija zaštite okoliša i ostale nadležne inspekcije." - piše u obavijesti
Obzirom da uzorak mora na plaži Mlini u Općini Župa dubrovačka, zbog onečišćenja fekalnog porijekla ne udovoljava uvjetima Uredbe, ne preporučuje se kupanje do daljnjih obavijesti.
DPP