U organizaciji Postaje prometne policije Dubrovnik u suradnji sa Službom hitne medicinske pomoći Dubrovnik, radionica pod nazivom "Zlatni sat" održana je jučer u Obrtničkoj i tehničkoj školi u Dubrovniku.
Naime, prvih šezdeset minuta nakon teške prometne nesreće presudno je za spašavanje života ozlijeđenih. Upravo stoga to je vrijeme nazvano “zlatnim satom”, minutama koje život znače, a podrazumijevaju hitnu medicinsku pomoć.
Tom prilikom je od strane djelatnika Službe hitne medicinske pomoći Dubrovnik učenicima prezentirano pružanje prve pomoći, uloga hitnosti primjene iste te osnovni savjeti ukoliko bi se našli kao sudionici u teškoj prometnoj nesreći.
Od strane službenika Postaje prometne policije na radionici su se dijelili savjeti o sigurnom sudjelovanju u prometu i ukazalo na štetnost nekorištenja zaštitne kacige, nepropisnu brzinu, nekorištenje pojasa.
"Planirano je navedenu radionicu, tijekom mjeseca studenoga 2018 .godine, održati u svim srednjim školama, kako bi se učenici i građani prisjetili i uputili u značaj i način pružanja prve pomoći." - navodi se u priopćenju Policijske uprave dubrovačko-neretvanske.
DPP