OTVORENA NOVA ŠKOLSKA ZGRADA U GRADU; MOST OMBLA IDE U SANACIJU, ASFALTIRAJU SE PROMETNICE

5 min čitanja
OTVORENA NOVA ŠKOLSKA ZGRADA U GRADU; MOST OMBLA IDE U SANACIJU, ASFALTIRAJU SE PROMETNICE

U Ulici Ilije sarake svečano je otvorena nova školska zgrada. Raspisana je javna nabava za sanaciju mosta na Ombli, a započelo je asfaltiranje prometnica.

U GRADU SVEČANO OTVORENA NOVA ŠKOLA

U obnovljenoj i uređenoj palači u Ulici Ilije Sarake u povijesnoj jezgri grada svečano je otvorena nova školska zgrada, kao sastavni dio OŠ Marina Getaldića, čime je ova škola s početkom nastavne godine prešla u jednosmjensku nastavu. Veliki je to doprinos i očuvanju života u zidinama, koje su ovom investicijom dobile šest novih razrednih odjeljenja.

- Čast i zadovoljstvo mi je što u ovih šest godina otvaramo drugu osnovnu školu i korak po korak idemo u sustav jednosmjenske nastave svih škola na području grada Dubrovnika. - rekao je u prigodi gradonačelnik Mato Franković, zahvalivši svima koji su sudjelovali u realizaciji tog  iznimno zahtjevnog projekta.

skolatjedni220923 min

- Kad govorimo o životu u Gradu, potrebi za djecom, dječjim smijehom i igrom u gradu, ova palača predstavlja upravo to. Svako dijete koje izađe iz ove palače sa sobom će nositi toliku ljubav prema ovom gradu i imat će najljepše uspomene djetinjstva.- rekao je gradonačelnik.

Inače, ukupno ulaganje u obnovu i adaptaciju te opremanje OŠ Marina Getaldića na dvije lokacije, objekt u Ulici Ilije Sarake i zgrada Centar, iznosi 2,5 milijuna eura, a financirano je donacijom Zaklade Caboga Stiftung. Palaču je, za potrebe organiziranja osnovne škole, Gradu na korištenje bez naknade ustupila Dubrovačka biskupija. Za potrebe razredne nastave, od 1. do 3. razreda, uređeno je šest učionica i potrebni popratni prostori. U sklopu istog projekta adaptirana je i opremljena i zgrada Centar gdje se prostor prilagodio za veće učenike, od 4. do 8. razreda.

Prigodnim riječima obratili su se i upravitelj Zaklade Ivo Felner, ravnateljica Bjelovučić, župan dubrovačko-neretvanski Nikola Dobroslavić te dubrovački biskup monsinjor Roko Glasnović.

Radove na obnovi, adaptaciji i uređenju Osnovne škole Marina Getaldića na dvije lokacije izvela je tvrtka Alfaplan građenje d.o.o., dok je za nadzor bila zadužena tvrtka Struktura projekt. U realizaciji ovog projekta značajna je bila suradnja s Ministarstvom kulture i medija RH te s Konzervatorskim odjelom u Dubrovniku.

JAVNA NABAVA ZA SANACIJU MOSTA OMBLA

Nakon što je završeno prethodno savjetovanje za dokumentaciju o nabavi, pokrenut i postupak nabave za izvođenje radova sanacije Mosta Ombla. Rok za dostavu ponuda je 6. listopada, nakon čega slijedi postupak odabira izvođača, a potom i izvođenje radova.

Projekt sanacije Mosta Ombla, kojeg je izradio Građevinski fakultet u Splitu, predvidio je obnovu površinskog sloja, dok se u samu konstrukciju mosta, koja je u jako dobrom stanju, neće dirati. Uklonit će se asfaltni zastor, betonske ploče, dilatacije, izraditi nove armirano-betonske ploče, nova hidroizolacija mosta te izvesti novi asfaltni zastor, kao i sanacija nogostupa i pješačke ograde.

Procijenjena vrijednost ovih radova je oko 500.000,00 eura, a sredstva su osigurana u ovogodišnjem proračunu. Sukladno projektu, očekivano trajanje radova je 90 dana. Sami radovi morat će se izvoditi u vrijeme manjeg intenziteta bura, kada su u punoj funkciji alternativni pravci preko Mosta dr. Franja Tuđmana, s obzirom da će za vrijeme trajanja radova promet Mostom Ombla biti u potpunosti zatvoren.

ZAPOČELO ASFALTIRANJE CESTA

Sukladno novom dinamičkom sustavu na četiri lokacije - u Ulici Marka Marojice, na cestama u Šumetu, Pobrežju i Osojnik - Pobrežje, krenuli su radovi pojačanog održavanja prometnica. Zahvaljujući novom sustavu nabave, više različitih izabranih izvođača izvodi radove u isto vrijeme.

Radove asfaltiranja dijela Ulice Marka Marojice do spoja s Janjinskom ulicom izvodi tvrtka Tehnogradnja d.o.o., a radovi vrijedni 47.970,00 eura (bez PDV-a) trajat će 10 kalendarskih dana.

asfaltiranjetjedni220923 min

Asfaltiranje dijela nerazvrstane ceste Milakov Do, Pobrežje, dužine oko 210 metara izvodi tvrtka Dubrovnik Ceste d.d. Rok izvođenja radova je 10 dana, a vrijedni su 30.542,72 eura (bez PDV-a).

Dio nerazvrstane Ceste u Šumetu asfaltirat će se u dužini od oko 700 metara, radove izvodi Tehnogradnja d.o.o. Ukupni iznos ugovora je 63.431,00 eura (bez PDV-a), radovi će trajati 10 dana.

Asfaltiranje dijela nerazvrstane ceste Osojnik-Pobrežje, dužine oko 2.100 metara, izvodi tvrtka Asphalt Team d.o.o. Radovi su vrijedni 229.800,00 eura (bez PDV-a), a trajat će 18 kalendarskih dana.

Kako bi optimizirao rokove uređenja i saniranja gradskih prometnica i time ubrzao izvođenje radova, Grad Dubrovnik ove je godine po prvi put razdvojio javne nabave, i to za redovno i pojačano održavanje nerazvrstanih cesta i javnih prometnih površina. Postupak za pojačano održavanje proveden je po novom modelu, dinamičkim sustavom nabave. Na natječaj su se tako mogli javiti svi zainteresirani gospodarski subjekti koji zadovoljavaju minimalne uvjete. Inicijalno su odobreni svi oni koji zadovoljavaju uvjete te im se, po potrebi, šalju pozivi za dostavu ponuda za pojedine rekonstrukcije prometnica.

DONIRAN NAMJEŠTAJ ŠKOLAMA U PETRINJI

Grad Dubrovnik i Osnovna škola Marina Getaldića donirali su školski namještaj osnovnim školama „Mate Lovrak” i „Dragutin Tadijanović” u Petrinji.

namjestaj tjedni220923 min

Naime, Silvana Bjelovučić, ravnateljica OŠ Marina Getaldića i predsjednica Županijskog ogranka Hrvatske udruge ravnatelja osnovnih škola, pokrenula je inicijativu da očuvani rabljeni namještaj škole donira školama na potresom pogođenom području Sisačko-moslavačke županije. Radi se o 120 klupa, 60 stolica te 18 ergonomskih stolica koje su opremljene pokretnim stolom.

Sadržaj Grada Dubrovnika

Podijeli: