Paradoks na današnjoj konferenciji za novinare održanoj nakon sjednice Turističkog vijeća Turističke zajednice Dubrovačko-neretvanske županije. Paradoks se tiče raskoraka između želje za što boljom sezonom, koja jasno ovisi o turističkim dolascima, sa smanjenjem gužvi u Dubrovniku, odnosno gostiju koji u istom trenutku ne bi trebali biti istovremeno unutar gradskih zidina.
Naime, nakon što je novoizabrani direktor Glavnog ureda Hrvatske turističke zajednice Kristijan Staničić nahvalio Dubrovnik, proglasivši ga i perjanicom hrvatskog turizma, pa štoviše, naglasio kako "je turistička godina uspješna po svim pokazateljima pa u tom smislu je i odgovornost na nama da taj trend zadržimo u 2018. godini", uslijedilo je i pitanje o njegovom mišljenju o smanjenju gužvi u Dubrovniku. Konkretno, ideji gradonačelnika Mata Frankovića o smanjenju dolazaka kruzera, a kako bi se broj gostiju koji borave u povijesnoj jezgri ograničio na četiri tisuće u jednom trenutku.
Istina, Staničić je za zadržavanje trenda u turističkim rezultatima više govorio u kontekstu financijskih pokazatelja, ali jasno je u trenutnoj konstelaciji snaga prema kojoj hrvatski turizam funkcionira kako ti pokazatelji moraju biti u suglasju s turističkim dolascima i noćenjima. No, na spomenuto pitanje odgovorio je kako podržava "inicijativu gospodina Frankovića", dodajući "kako podržava ideju koja će ublažiti nalet gostiju na turizam, iako gostiju nikad dovoljno".
Kako može podržavati ideju o smanjenju broja gostiju, odnosno putnika s kruzera, ako vjeruje da "gostiju nikad dosta", vjerojatno nije jasno niti Staničiću, ali da je ispalo kako lijeva ne zna što joj radi desna, ispalo je.