U PONEDJELJAK POSLIJEPODNE

U RIJECI DUBROVAČKOJ SMRTNO STRADAO 20-GODIŠNJI MOTOCIKLIST, POLICIJA DALA IZVJEŠĆE

2 min čitanja
  • Nadnaslov: U PONEDJELJAK POSLIJEPODNE
U RIJECI DUBROVAČKOJ SMRTNO STRADAO 20-GODIŠNJI MOTOCIKLIST, POLICIJA DALA IZVJEŠĆE

U prometnoj nesreći koja se dogodila jučer, u ponedjeljak oko 17.50 sati u Rijeci dubrovačkoj poginuo je 20-godišnji motociklist. Kako kažu iz Policijske uprave dubrovačko – neretvanske do prometne nesreće je došlo kada je motociklist, krećući se kolnikom ulice Gorava u mjestu Donje Obuljeno, ulaskom u desni nepregledni zavoj, zbog neprilagođene brzine, izgubio kontrolu nad upravljačem motocikla i s istim pao na kolnik nakon čega je u nekontroliranom klizanju udario u betonski stup, a potom i u kameni zid te je s motociklom pao u more na dubinu od oko pola metra.

U prometnoj nesreći 20-godišnjak je zadobio teške tjelesne ozljede te je odveden u Opću bolnicu Dubrovnik gdje je od posljedica stradavanja naknadno preminuo.

„Nešto ranije, policijski službenici Mobilne jedinice prometne policije „Kobre“ pokušali su zaustaviti spomenuti motocikl bez registarskih oznaka te ga u jednom trenutku zaobišli u namjeri zaustavljanja, ali se motociklist nije zaustavio već je velikom brzinom nastavio kretanje. Dužni smo istaknuti kako policijski službenici u niti jednom trenutku nisu poduzeli mjere progona za motociklom, niti su u ijednom trenutku koristili zvučne ili svjetlosne signale.” - kažu iz policije dodajući da je „nastradali mladić motociklom upravljao prije stjecanja prava na upravljanje, a motocikl kojim je upravljao je bio neregistriran”.

„Prethodno je više puta sankcioniran zbog najtežih prometnih prekršaja”, rekli su još iz PU dubrovačko – neretvanske.

Podijeli: