U ODNOSU NA PRVA TRI MJESECA 2025.

IZVRSNI TURISTIČKI OŽUJAK PRIDONIO ZNAČAJNO BOLJOJ TURISTIČKOJ STATISTICI OD POČETKA GODINE

1 min čitanja
  • Nadnaslov: U ODNOSU NA PRVA TRI MJESECA 2025.
IZVRSNI TURISTIČKI OŽUJAK PRIDONIO ZNAČAJNO BOLJOJ TURISTIČKOJ STATISTICI OD POČETKA GODINE
FOTO: TONĆI PLAZIBAT / CROPIX

Prema podacima Turističke zajednice Dubrovačko – neretvanske županije od početka godine do kraja ožujka na području Dubrovačko - neretvanske županije ukupno je ostvareno 72.216 turističkih dolazaka i 208.338 noćenja. U usporedbi s istim razdobljem 2025. godine, zabilježen je rast od pet posto u dolascima i osam posto u noćenjima.

„Najveći broj noćenja u prva tri mjeseca ove godine ostvarili su gosti iz Hrvatske (51.782), Bosne i Hercegovine (24.688), Ujedinjenog Kraljevstva (16.776), Sjedinjenih Američkih Država (13.579) i Njemačke (8.624).” - kažu iz županijske TZ.

Više od polovice cjelokupnog broja dolazaka i noćenja ostvareno je u prošlom, mjesecu ožujku koji je zabilježio uistinu izvrsne rezultate u odnosu na ožujak prošle godine, a o čemu možete čitati na ovom linku.

Podijeli: