Koncert međunarodnog kulturno glazbenog projekta „Glazba koja spaja – Dubrovnik Choir Tour 2026.”, koji je okupio pjevače iz austrijskog Gradišća i Hrvatske održan je u petak u crkvi svetoga Vlaha u Dubrovniku.
Koncert su organizirali Hrvatska matica iseljenika podružnica Dubrovnik, Hrvatsko - austrijsko društvo Dubrovnik i Dubrovačka biskupija, potvrđujući zajedničku predanost promicanju kulturne suradnje i povezivanju hrvatskog iseljeništva s domovinom kroz umjetnost i glazbu.

Pod umjetničkim vodstvom hrvatskog dirigenta Splićanina, Mo Giuseppea Terza, nastupili su članovi pet austrijskih zborova: Gradskog zbora Fischamend, zbora Pro Musica Haslau-Maria Ellend, ženskog zbora Otvorena srca Wien, Zbora djelatnika Ortopedske bolnice Speising Wien te muškog zbora Ottakringer Liedertafel – Bäckers Wien.

Kao posebni gosti bili su dubrovački kantautor s bečkom adresom Josip Čenić, koji je zajedno sa zborom otpjevao svoju autorsku pjesmu „Jedna je Hrvatska” i još nekoliko autorskih pjesama solo te klaviristica Mag. Kamile Zaveckaitė, koja je dodatno obogatila program.

Koncert u Parčevoj crkvi je održan u sklopu turneje tijekom koje su sudionici imali još dva koncertna nastupa u Trstenom i Splitu.
