Na izbore u svibnju u Dubrovniku će izaći i jedna nova stranka, Bošnjačka dubrovačka stranka (BDS). Naime, osnivačka skupština BDS-a trebala bi se održati 23. veljače, a jedan od osnivača stranke Sado Bečić govori kako s kolegama računa na dosadašnje članove okupljene u Bošnjačkoj demokratskoj stranci Hrvatske koji nisu bili zadovoljni djelovanjem te stranke u Dubrovniku čiji je ujedno on bio i predsjednik ogranka.
- Pojedini zaključci iz Dubrovnika nisu bili implementirani na zadovoljavajući način u radu viših tijela stranke i stoga smo odlučili osnovati vlastitu stranku kako bi mogli samostalno odlučivati i s kim ćemo koalirati i kome ćemo dati podršku na lokalnim izborima. - govori Sado Bečić o razlozima osnivanja Bošnjačke dubrovačke stranke.
Kako napominje Bečić iako stranka nosi naziv Bošnjačka dubrovačka stranka, otvorena je za sve ljude dobre volje i pripadnike islamske zajednice bez obzira na nacionalnost.
- Mislim da ćemo pridobit sve asocijacije i udruge bošnjačkog i muslimanskog predznaka kao i neke članove SDA, ali i ostalih nacionalnih manjina, kao npr. Crnogorce, Makedonce, Albanace. - govori Bečić te kaže da računa kako bi stranka mogla imati najmanje 400 članova i barem još toliko simpatizera.
- S obzirom da u Dubrovniku ima oko dvije i pol tisuće Bošnjaka muslimana, razmislit ćemo hoćemo li možda izaći i samostalno na izbore, odnosno procijenit ćemo koliko glasova možemo prikupiti i bismo li time ostvarili cilj da imamo jednog vijećnika u Gradskom vijeću Grada Dubrovnika, što nam i jest osnovni cilj jer neke naše ciljeve jedino možemo ostavriti kroz političko djelovanje. - kazao je Sado Bečić.