Dok se vode rasprave na društvenim mrežama o taksistima i Uberu izgleda da Uber Dubrovčanima i turistima, koji ga i više koriste, u samom Dubrovniku i ne donosi baš takve beneficije za koje se tvrdi da ih Uber ima, a prvenstveno je naravno riječ o cijeni prijevoza.
Uber naime ne da često nije povoljniji od "običnog" taksija, nego je i znatno skuplji. Naime, cijena prijevoza Uberovih vozača definira se trenutnom dostupnošću vozila na pojedinim relacijama. Korisnici Ubera u svakom trenutku mogu provjeriti koja je cijena vožnje na pojedinoj realciji u tom trenutku, a prethodnih dana tako se znalo događati da cijena vožnje iz jednog od hotela u Uvali Lapad do Zračne luke Dubrovnik zapada gotovo 500 kuna, dok je u isto vrijeme prosječna cijena taksi prijevoznika između 260 i 300 kuna za istu realaciju.
Taksista ima ovakvih i onakvih, Dubrovčani imaju razloga biti ljuti na svoje taksiste, odnosno pojednice među njima koji stvaraju nered, prvenstveno se parkirajući na autobusne stanice javnog gradskog prijevoza, no unatoč tome treba istaknuti kako usluge dubrovačkih taksi prijevoznika eto nisu baš tako astronomske u odnosu na Uber, dapače.
Razlog je naravno što u tom trenutku vjerojatno nije bilo dovoljnog broja Uber vozila na raspolaganju da bi cijena bila manja, no mit o uvijek znatno jeftinijoj vožnji Uberom je zapravo srušen. Možda je negdje drugdje tako, ali u Dubrovniku navodno povoljna usluga Ubera ispada često nepovoljnija.
Kazuju to primjerice i gosti iz SAD-a, iz new Yorka, (podaci poznati redakciji op.a.) koji su prije dva dana željeli naručiti Uber vožnju iz Uvale do Zračne luke Dubrovnik, i također tvrde kako je Uber kao uvijek jeftinija opcija mit, jer i u SAD-u tijekom tzv. "rush hour-a" cijena usluge Ubera znatno premašuje redovnu cijenu taksi usluga. Inače, spomenuti su se, nakon što nisu dočekali pristupačniju cijenu Uber usluge, odvezli na aerodrom "običnim" taksijem, kao i gosti nakon njih.
Naravno, neizostavno je spomenuti i to da gosti iz inozemstva naručujući vožnje Uberovih vozača nisu upozati s time kako je resorno ministarstvo mišljenja da je vožnja Uberom nelegalna, kao i da je već bilo slučajeva zapljene vozila Uber vozača.