U Bariju je danas započeo s radom sajam BTM (Business Tourism Management), najvažniji događaj posvećen turizmu u Italiji koji unazad nekoliko godina okuplja sve veći broj izlagača, operatera, avio prijevoznika, brodara, te domaćih i stranih destinacija. Namijenjen je poslovnoj i širokoj publici.
Na sajmu se po prvi put i to na zajedničkom štandu predstavljaju TZ Dubrovačko - neretvanske županije, TZG Dubrovnika, TZ Splitsko -dalmatinske županije, TZ Zadarske županije i nacionalni brodar Jadrolinija, a uz podršku Predstavništva HTZ-a u Italiji.
“Uz prometnu povezanost triju hrvatskih regija i talijanske regije Puglia, ovo je svakako odlična prilika za nove kontakte te osnaživanje postojećih, a cilj sudjelovanja je svakako intenzivirati turistički promet prema Hrvatskoj, uspostaviti i ojačati poslovnu suradnju s turističkim agencijama, te im dati najvažnije informacije o našim destinacijama (novosti, događanja itd.) Cilj organizatora je dovesti nove potencijalne partnere, proširiti profesionalnu mrežu i predstaviti destinacije koje rade outgoing putovanja. Iz ove regije postoji velik interes za hrvatskom turističkom ponudom i raznim oblicima suradnje poput organizacije grupnih putovanja, fam tripova, ljetnim odmorom.
Nakon uspješno održanog prošlogodišnjeg izdanja, koje je zabilježilo više od 270 izlagača, 430 tvrtki iz turističkog sektora, 60 domaćih i međunarodnih kupaca, 150 novinara, te 48 tisuća posjetitelja, BTM će ove godine posvetiti više pozornosti i dati vidljivost outgoing destinacijama i turističkom sektoru koji promiče globalni turizam.
Uz brojne operatere i prijevoznike na sajmu se uz talijansku turističku ponudu predstavljaju i destinacije: Hrvatska, Španjolska, Malta, Grčka, Poljska, Češka, Belgija itd.” – kažu danas iz županijske turističke zajednice.
JPA