NAKON VIJESTI DA JE ODBIJENA ŽALBA NA UKIDANJE RJEŠENJA O IZNAJMLJIVANJU

HDZ BONAČIĆIMA DAO, HDZ ODUZEO, KAŽE VIKTORIJA KNEŽEVIĆ (CENTAR)

3 min čitanja
  • Nadnaslov: NAKON VIJESTI DA JE ODBIJENA ŽALBA NA UKIDANJE RJEŠENJA O IZNAJMLJIVANJU
HDZ BONAČIĆIMA DAO, HDZ ODUZEO, KAŽE VIKTORIJA KNEŽEVIĆ (CENTAR)
VIKTORIJA KNEŽEVIĆ / ULAZ U SPORNI APARTMAN / ILUSTRACIJA DPJ

Vijest da je odbijena žalba Žarka Bonačića u slučaju Palmotićeve ne potvrđuje priču o političkom progonu, nego potvrđuje nešto drugo. Potvrđuje HDZ-ov model. – kaže danas dubrovačka gradska vijećnica Viktorija Knežević (Centar) o slučaju iznajmljivanja apartmana obitelji predsjednice dubrovačkog SDP-a Anite Bonačić Obradović u Palmotićevoj ulici u dubrovačkoj povijesnoj jezgri.

- Godinama se kuća u Palmotićevoj iznajmljivala nezakonito na temelju rješenja koja su izdavala tijela pod HDZ-ovom vlašću. Kada je priča postala neodrživa, isti sustav ta je rješenja počeo ukidati. - rekla je gradska vijećnica stranke Centar Viktorija Knežević.

Drugim riječima, kaže, ona „HDZ im je dao i HDZ im je uzeo”.

Knežević je također dodala da je „posebno zanimljivo kada Anita Bonačić Obradović mene pokušava prikazati kao HDZ-ovu glasnogovornicu jer ovdje nije pitanje tko u Gradskom vijeću s kim razgovara, predlaže rješenja ili glasa za dobar prijedlog”.

- To je posao politike. – kaže.

- Pitanje je tko je od HDZ-ova sustava godinama dobivao ono što običan građanin teško može dobiti: rješenja, toleranciju i pristup javnom dobru kao da je privatno. - rekla je Knežević.

Podsjetila je da u slučaju Palmotićeve Anita Bonačić Obradović nije bila slučajna promatračica.

- Javnost je već vidjela da je bila opunomoćenica svojeg oca u postupcima vezanima uz iznajmljivanje i da je osobno potpisivala službenu dokumentaciju. Zato neka prestane javnosti prodavati priču o zakletoj neprijateljici HDZ-a jer ovo nije progon oporbene političarke, nego duga veza s HDZ-ovim modelom koja se pokvarila tek kada je HDZ odlučio uzeti ono što je prije dao. Građani HDZ-u najviše zamjeraju upravo taj model: da „naši“ mogu ono što drugi ne mogu, da se nekima otvaraju vrata koja su za obične ljude zaključana, i da se javno dobro tretira kao privatni resurs. – kaže dalje Viktorija Knežević.

- Ako netko taj model koristi dok mu odgovara, a zatim viče da je žrtva kada se model okrene protiv njega, to nije alternativa HDZ-u. To je HDZ-ovski način ponašanja bez HDZ-ove iskaznice. HDZ dao, HDZ uzeo. - navodi Knežević.

Knežević je zaključila da Palmotićeva nije priča o progonu nego je „ogledni primjer modela kojeg je Dubrovniku dosta”.

Podijeli: