Na sjednici Županijske skupštine, koja će se održati u srijedu, naći će se i izvješće župana dubrovačko-neretvanskog Nikole Dobroslavića za drugo polugodište 2016. za razdoblje srpanj-prosinac.
O onome najintrigantnijemu od svega, Centru za gospodarenje otpada u Lučinom razdolju, tako u izvješću piše:
"Po pitanju Centra za gospodarenje otpadom na lokaciji Lučino razdolje u drugoj polovici 2016. godine izrađeni su Studija izvedljivosti, Idejni projekt CGO i EZO (Elaborat zaštite okoliša), dokumentacija za svih šest pretovarnih stanica. EZO je vrlo važan jer je preduvjet za ishođenje lokacijske dozvole. Čeka se Rješenje Ministarstva zaštite okoliša." - piše u izvješću.
Spominje župan Dobroslavić u izvješću i realizaciju projekta kongresnog centra.
"S Ministarstvom turizma je potpisan Ugovor o sufinanciranju sukladno uvjetima i kriterijima Programa razvoja javne turističke infrastrukture u 2015. gdje je Dubrovačko-neretvanskoj županiji odobreno sredstava u visini od 361.300,00 kuna po projektu Višenamjenskog kongresnog centra Dubrovnik. Sredstva se planiraju utrošiti za izradu detaljne financijske studije predizvodljivosti te izradu idejnog arhitektonskog rješenja za dvije lokacije. Ugovor za izradu studije predizvodljivosti je potpisan te će dokument biti izrađen u roku od 5 mjeseci." - napisao je Dobroslavić.
Ističe se kako je proveden javni natječaj za monitoring Malostonskog zaljeva za 2016. godinu te da je sklopljen ugovor za provedbu s Institutom za more i priobalje Sveučilišta u Dubrovniku u iznosu od 137,5 tisuća kuna.
U izvješću se navode i projekte Upravnog odjela za poljoprivredu poput projekta vinskog muzeja u Putnikovićima ili pak istraživačkog projekta "Dalmatinski med", ali i investicijska ulaganja i održavanje pet domova zdravlja, Zavoda za hitnu medicinu, Specijalnu bolnicu „Kalos“ i Opću bolnice Dubrovnik.
"Župan je aktivno sudjelovao na sjednicama Hrvatske zajednice županija. Također, javno je istupao u zaštiti interesa DNŽ – kako oko problema prometne izoliranosti DNŽ, posebno protiv promjene trase autoceste Ploče – Osojnik kroz DNŽ, tako i po pitanju štetnosti projekta Gornji Horizonti i za rješavanje problema granice na moru s Crnom gorom kod Prevlake. Županija se i u ovom razdoblju potvrdila kao uspješna jedinica regionalne samouprave i time je ispunjena naša osnovna zadaća." - stoji u izvješću.